Pridané: 03.10.2016 | Autor: admin

Whirlpool HSCX 80420 Recenzia sušičky prádla

Značka Whirpool mala vždy punc kvality a inovácie a inak tomu nie je ani v prípade sušičky HSCX 80420. Ide o konzenzačný typ sušičky prádla s technológiou tepelného čerpadla. Spotrebič s veľmi zaujímavým dizajnom však skrýva oveľa viac vo svojom vnútri ako na povrchu. Čo všetko s týmto modelom získate a aké sú jeho prednosti? Odpoveď na túto a ďalšie otázky sme hľadali s Martinou z redakcie Spotrebitelskytest.sk.

Sušička pre 8 kg bielizne

V prvom rade, sušička Whirpool HSCX 80420 je určená pre bežnú domácnosť, čomu zodpovedá aj kapacita 8 kg. Tá postačuje aj vtedy, keďpotrebujete častejšie vysušiť väčšie množstvo oblečenia. Vďaka technológii 6. zmysel sa spotrebič sám postará o parametre sušenia podľa úrovne vlhkosti náplne tak, aby bol efekt čo najlepší.

Ľahký prechod vzduchu cez vlákna oblečenia zase zabezpečuje systém WaveMotion, čo v praxi znamená asymetrický pohyb bubna v sušičke. Svojou energetickou náročnosťou spĺňa spotrebič limity pre triedu A++, bežný cyklus spotrebuje 1,97 kWh elektriny. To nie je síce žiadna ohromujúca hodnota, ale v rámci tejto triedy je to v poriadku.

whirlpool-hscx-80420

Programy a technológie

Sušička ponúka na výber viacero programov, ten referenčný trvá 129 minút, čo je vcelku priaznivá doba. Celkovo je k dispozícii 12 základných programov a niekoľko doplnkových. Motor poháňajúci nehrdzavejúci bubon má systém SenseInverter a vďaka tomu je jeho prevádzka v rozumných medziach – to sa týka vibrácií aj hluku.

Čo poteší asi každého, je možnosť extra časového nastavenia programov, ale napríklad aj osvieženie bielizne parou. Samozrejmosťou je odložený štart, detská poistka, indikácia plného zásobníka vody aj ukazovateľ zanesenia filtra. Smer otvárania dvierokje možné meniť, takže nebudete mať problém ani s nájdenímvhodného miesta pre sušičku.

Začíname sušiť

Na ovládanie spotrebiča slúži dotykový displej, ktorý má funkciu Ecomonitor. Po výbere funkcie sa tu hneď objaví energetická spotreba pre daný cyklus. Vďaka tomu si viete vybrať taký program, ktorý bude najúspornejší pre daný typ oblečenia. Otváranie je plynulé a bez problémové, ale musíte sa pripraviť na častejšie čistenie skla dvierok.

Pri plnom zaťažení je hladina hluku v normále, vibrácie tiež nie sú nijako obťažujúce. Viac sa ale zapotíte pri údržbe, ktorá je manuálna. To sa týka tak kondenzačnej nádoby, ako aj filtra. Ten je treba väčšinou poriadne prečistiť, pretože býva zanesený. To je ale aj dôkaz o tom, že sušička svoju funkciu plní naozaj dôsledne. Na koniec sušenia vás upozornízvukový signál.

Zhodnotenie

Plusy:

  • vyššia kapacita až 8 kg, takže ideálny spotrebič do väčšej domácnosti
  • intuitívneovládanie, možnosť zmeny otvárania dvierok
  • hladina hluku aj spotreba sú v normále, prevádzka je bezproblémová

Mínusy:

  • spotrebič musíte čistiť manuálne, nemá žiadne automatické čistenie
  • filter sa zvykne zaniesť viac ako býva bežné u iných modelov
  • funkcie aj programy sú dostačujúce, ale od renomovanej značky sme čakali viac

Záver

Whirpool HSCZ 80420 je sušička strednej triedy, ktorá ničím negatívne neprekvapí, ale na druhú stranu, ani ničím extra nezaujme. Ponuka jej programov aj výkon sú v poriadku a kto hľadá praktický spotrebič s objemom 8 kg, pre toho by nemala byť kúpa tejto sušičky bielizne krokom vedľa.

Ak ale očakávate niektoré inteligentné funkcie, ako napríklad automatické čistenie alebo vychytávky ohľadom signalizácie stavov, asi si neprídete na svoje. Z praktického hľadiska si spotrebič splní všetko čo má. Pokiaľ vám stačí jednoduché ovládanie a základné programy, za tú cenu môžeme kúpu tejto sušičky určite odporučiť.

Whirlpool HSCX 80420 Recenzia sušičky prádla
4.5 (90%) 14 votes

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.