Pridané: 27.11.2011 | Autor: admin

Poschodové postele

Ak Vaše deti zdieľajú spoločnú izbu, poschodová posteľ môže byť tým najpraktickejším riešením. Pozrime sa bližšie na možnosti, prednosti a požiadavky, ktoré so sebou kúpa poschodovej postele nesie…

 

Ponuka poschodových postelí

–          Klasická poschodová posteľ  pre dve osoby je vybavená dvoma nad sebou umiestnenými lôžkami prepojenými rebríkom. Praktickým riešením je model, ktorý umožňuje rozdelenie lôžok na samostatné postele. Nikdy totiž neviete, kedy Vám táto funkcia príde vhod.

 

–          Vyvýšená posteľ nemusí byť výhradne určená pre dve deti. Lôžko na poschodí a kútik na hranie, štúdium či úložný priestor na prízemí – takáto nábytková zostava vyrieši naraz viacero problémov a aj Vaše deti si svoju novú posteľ zaručene zamilujú.

 

‒        Trojmiestna poschodová posteľ je takmer nevyhnutnosťou. Príležitostné lôžko vyčarujete jedným pohybom – vytiahnete ho ako zásuvku zo spodného lôžka. Zároveň môže obsahovať aj úložný priestor pre nespočetné množstvo hračiek Vašich ratolestí.

Výhody a nevýhody poschodovej postele

Predovšetkým v panelákových bytoch je poschodová posteľ výborným riešením nedostatku miesta v detskej izbe. S doplnkami, akými je úložný priestor, či vyťahovacie príležitostné lôžko dokonale vyhovie potrebám Vašich detí, či už je vo veci neporiadok alebo pyžamová párty s kamarátmi.

Prvoradým obmedzením poschodovej postele je fakt, že nie je vhodná pre deti do 6 rokov. Aj napriek bezpečnostným opatreniam vždy existuje riziko pádu a zranenia. Otázna môže byť taktiež stabilita poschodovej postele, preto uprednostnite pevné materiály – kov, masívne drevo… U vyšších postáv je veľkou nevýhodou časté udieranie minimálne do doby, kým si nezvyknete na novo rozložený nábytok.

Čo sledovať pri nákupe

1.       V prvom rade sa uistite, či je vrchná posteľ vybavená bezpečnostnými zábranami po celej dĺžke lôžka. Priestor medzi rámom a zábranou by nemal byť natoľko široký, aby ním dieťa prekĺzlo.

2.       Otestujte pevnosť rebríka. Ten by mal mať naviac zaoblené hrany  rovnako ako rám celej postele. Pohyb po rebríku by mal byť nenáročný pre dieťa od veku 6 rokov.

3.       Skontrolujte pevnosť lamiel a pohodlnosť matracov u oboch lôžok na vlastnej koži.

4.       Usaďte sa na spodnú posteľ. Horná posteľ by mala byť v takej výške, aby sa Vaša hlava nedotýkala jej spodnej časti.

Poschodové postele
4.6 (92.31%) 13 votes

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.