Pridané: 25.07.2012 | Autor: admin

Dovolenka na Orave

Nedávno som sa vráti z príjemného víkendového pobytu na Orave a preto by som sa s vami rád podelil o svoje zážitky. Išlo síce iba o veľmi krátky dvojdňový pobyt v súkromnom penzióne, ale moje pocity sú veľmi jednoznačné. Jasná správa pre každého, kto sa do tejto oblasti chystá: Už neváhajte ani chvíľu.

 

Ubytovanie

Ubytovanie v tejto oblasti zoženiete naozaj veľmi lacno. Ceny sú v porovnaní s inými turistickými oblasťami na Slovensku často aj o polovicu nižšie. Navyše si môžete byť istý, že kdekoľvek na Orave sa ubytujete, budete obklopený prekrásnou malebnou prírodou. To je asi tá najväčšia výhoda tej oblasti, ktorá ma najviac očarila. Vzduch je tam úplne iný, ako vo veľkých mestách. Po rannom prebudení a hlbokom nádychu sa cítite naozaj ako v inej krajine. Ani prímorské podnebie a ovzdušie tomu nedokáže konkurovať.  Pre mňa je teraz slovné spojenie chata Orava symbolom panenskej prírody.

 

 

Orava dýcha tradíciami

Hovorí vám niečo Terchová. Spomínate si dobre. Odtiaľto pochádza náš starý dobrý Juraj Jánošík. V tejto oblasti nájdete dobové drevenice, historické budovy a veľa iných pamiatok, ktoré stoja za prehliadku. Môžete sa najesť tradičných slovenských halušiek alebo si dať vynikajúcu kapustovú polievku. To všetko v neopakovateľnej atmosfére v spoločnosti milých a vždy prívetivých obyvateľov Oravy.

Pozrite si viac na tému:  Dovolenka v súkromí na Orave

Dovolenka na Orave
4.5 (89.23%) 13 votes

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.