Pridané: 07.01.2016 | Autor: admin

Detská prilba je dôležitá

retro prilba

Keď dieťa dostane do ruky bicykel, nikto ho nezastaví. Lietaním a šantením dokáže stráviť na čerstvom vzduchu dlhé hodiny. Aby táto zdraviu prospešná aktivita bola aj bezpečná, treba používať ochranné prostriedky. Najzákladnejším z nich je detské prilba.

 

Bezpečne ale štýlovo

Takmer všetky prilby, ktoré sú na našom trhu k dispozícii zodpovedajú najprísnejším bezpečnostným normám. Dokonca, aj keď máte v obľube nakupovanie z Číny, aj tam už dodržujú európske štandardy. Nemusíte sa preto báť, že si vyberiete prilbu,  ktorá dieťa neochráni. Zamerajte sa skôr na vzhľad prilby. Je veľmi dôležité, aby sa dieťaťu páčila. Môže sa stať, že dieťa odmietne nosenie prilby z dôvodu jej nevábneho vzhľadu. Opačný príkladom môže byť detská prilba s obľúbenou rozprávkovou postavičkou, ktorú dieťa bude rado a hrdo nosiť.

 

retro prilba

Aká je ideálna prilba

Prilba na bicykel by mala spĺňať niekoľko základných podmienok, ktoré zaručia jej pohodlné a bezproblémové použitie. Asi najdôležitejšia je správna veľkosť. Veľkosť je udávaná číslom a určuje obvod hlavy pre ktorú je určená. Túto informáciu oceníte hlavne vtedy, keď nakupujete cez internet a nemáte možnosť prilbu vyskúšať.

Dôležitá je aj možnosť nastavenia upínacích popruhov. Nastaveniu prilby venujte dostatočnú pozornosť. Zle nadstavená prilba dieťa neochráni. Prilbu nastavte tak, aby dokonale chránila čelo, ktoré je pri páde najčastejšie bodom nárazu.

Pre pohodlné nosenie prilby sú vhodné aj dostatočne veľké vetracie otvory. Tie zabraňujú poteniu hlavy a v letných mesiacoch aj odvádzajú nahromadené teplo.

Detská prilba je dôležitá
Hodnotenie

Autor článku
admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*