Pridané: 30.11.2016 | Autor: admin

CaptainMorgan. Nie len nejaký obyčajný rum!

CaptainMorgan. Nie len nejaký obyčajný rum!

Od istého času si už od slovenských výrobcov nemôžeme vychutnať tradičný rum, ale len umelý alkoholický nápoj zvaný „um“. Prečo? Rozdiel medzi kvalitným rumom a našim takzvaným „umom“ je zásadný. Kým kvalitný rum sa vyrába z cukrovej trstiny,„um“ je len lieh vyrobený z obilia alebo zemiakov, dochutený rumovou esenciou. Ak ste teda pravý znalec, určite dáte prednosť kvalite. Tou sú napríklad rumy CaptainMorgan.

Legenda o kvalitnom rume CaptainMorgan

Rumy CaptainMorgan sú legendou. Podobne, ako bol legendou človek, po ktorom dostali tieto rumy svoje pomenovanie. Kapitán Morgan bol pirát, ktorý žil v sedemnástom storočí. Pochádzal z Walesu a celý život sa plavil pod britskou vlajkou. Za svoje zásluhy na mori bol v roku 1673 povýšený do rytierskeho stavu a stal sa z neho Sir Henry Morgan.

Ako sa však britský sir dostal až k výrobe kvalitného rumu? Veľmi jednoducho! V roku 1680 sa totiž Henry Morgan stal guvernérom Jamajky. A vtedy sa začal ten pravý život. Nielen pre samotného Morgana, ale pre celý ostrov. Jamajka bola v tej dobe centrom nespútanej zábavy a nikdy nekončiacich osláv. Samozrejme, že k tomu patrí nejaký kvalitný alkoholický nápoj. A tým bol práve rum Kapitána Morgana, vyrábaný na miestnych plantážach cukrovej trstiny. Kapitán Morgan svoj život dožil presne takto. S fľašou dobrého rumu a so svojimi priateľmi, na brehoch Jamajky. Až kým v roku 1688 nezomrel. Bol tu síce pochovaný, no truhla s jeho pozostatkami bola zemetrasením vyvrhnutá do mora. A nikdy sa nenašla…

Legenda o Kapitánovi Morganovi sa traduje dodnes. Uchvátila aj istého Sama Bronfmana, ktorý v roku 1945 založil spoločnosť CaptainMorgan Rum Company. A od tej doby si celý svet môže vychutnávať chuť kvalitného rumu. O kvalite rumov CaptainMorgan sa môžete presvedčiť na vlastných chuťových pohárikoch.

Ako si vychutnať rumy CaptainMorgan?

Päť krát destilovaný a vyrobený z tých najkvalitnejších surovín. To je rum CaptainMorgan.Vynikajúci je samozrejme už sám o sebe. No skutočný gurmán si z času na čas dopraje aj miešaný drink. Vyskúšajte niektorý z týchto!

CaptainMorganMojito

Osviežujúci drink ako stvorený na dlhé letné noci. To je Mojito s bielym rumom CaptainMorgan. Postačí 5 cl bieleho rumu, 1-2 lyžičky trstinového cukru, šťava z limetky, ľad, minerálka a čerstvá mäta. A super drink je na svete.

Captain s colou

35 ml originál CaptainMorganSpicedGold rumu zmiešajte s decom koly a pridajte limetku na dozdobenie. Samozrejme, chýbať nesmie ani ľad.

Zázvorový CaptainMorgan

Tradičný rum CaptainMorganJamaica a zázvorová limonáda – to je kombinácia, ktorá pohladí vaše chuťové poháriky. Tri diely limonády a jeden diel rumu je ten správny pomer. K tomu limetka a ľad a noc môže začať!

Že ste žiadny z rumov CaptainMorgan ešte neskúsili? Najvyšší čas to napraviť! Verte, že po inom rume (a „ume“ už vôbec nie), viac nesiahnete.

 

 

CaptainMorgan. Nie len nejaký obyčajný rum!
5 (100%) 12 votes

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.