Pridané: 01.02.2017 | Autor: admin

Ako nosiť šperky

Šperky sa v poslednej dobe stávajú čoraz obľúbenejšou súčasťou ženských outfitov. Slečny a dámy ich nenosia už len na špeciálne príležitosti, ale obohacujú nimi svoju vizáž, keď sa chystajú do školy, do práce či na kávu s kamarátkami. Správne nosenie šperkov však vyžaduje určité znalosti. Tak ako pri oblečení, tak aj pri šperkoch je potrebné dodržiavať isté pravidlá, ktoré zaistia, aby vaša snaha vyzerať tip-top nevyšla navnivoč. Práve výber šperku ukáže, aký máte vycibrený vkus a ako sa dokážete orientovať v tom, čo vám pristane a čo nie. Okrem klasických pravidiel „menej je viac“ alebo „tri farby a dosť“ sú aj ďalšie, viac špecifické, ktoré by ste mali jednoznačne ovládať.

 

Eppi_glory_obrazek1

 

Dĺžka náhrdelníka

To, akú dĺžku náhrdelníka zvoliť, závisí na viacerých kritériách. Štíhlejším ženám viac pristanú retiazky s dĺžkou 40-45 cm, silnejším postavám sa odporúča dĺžka 50-55 cm. Okrem toho sa pri výbere riaďte aj príležitosťou, na ktorú sa chystáte. Ak ide o každodenné nosenie, preferuje sa voľba strieborného prívesku, ktorý sa najlepšie hodí do „véčkového“ výstrihu, keďže má zvyčajne okolo 40 cm, a teda lichotivo vyplní oblasť dekoltu. Momentálnym trendom sú aj takzvané „choker“ náhrdelníky, ktoré obopínajú krk. Tie môžete voliť na bežné príležitosti, ale aj na večierky k spoločenským šatám bez ramienok. Na ples radšej voľte doplnky v zlatom prevedení, obľúbené sú „matinée“ náhrdelníky s dĺžkou 50-60 cm, ktoré pôsobia žensky a elegantne.

 

Eppi_glory_obrazek2

 

Tvar náušníc

Pri výbere náušníc je potrebné zohľadniť predovšetkým typ vašej tváre. Ak patríte k ženám, ktoré majú okrúhlu tvár, siahnite po voľne visiacich náušniciach, ktoré zjemnia vaše črty. V prípade, že máte tvár oválnu, potrebujete ju opticky rozšíriť, a preto voľte oblé tvary náušníc ako napríklad slzičky, špirály alebo kruhy. Slečnám a dámam s trojuholníkovou tvárou polichotia kvapky, kruhy či pyramídy. Extravagantným kúskom by ste sa vyhýbať nemali, ba naopak, zaraďte ich do svojej šperkovnice. Ženy so štvorcovou tvárou to majú najjednoduchšie, pristanú im jemné náušnice zo striebra alebo zlata, ale aj odvážnejšie kúsky všakovakých tvarov. Odporúčame sa však vyhýbať príliš hranatým tvarom a napichovačkám.

Ako nosiť šperky
3.4 (67.06%) 17 votes

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.